• Rynek energii to temat, który wzbudza wiele emocji. Nic dziwnego – potrafi przysporzyć przedsiębiorcom naprawdę niemało trudności. Wokół tematu narosło wiele mitów, które mogą zniechęcać firmy do wprowadzania zmian i budowania oszczędności. My spotkaliśmy się przynajmniej z kilkoma.

  • Chyba wszyscy zauważają, że zielona energia staje się popularnym tematem. Nic dziwnego - w dobie rosnących kosztów energii oraz wzrastającej świadomości ekologicznej, firmy coraz częściej poszukują najkorzystniejszych dla swojej działalności rozwiązań energetycznych. Czy OZE może pomóc przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne – przejście na odnawialne źródła energii przynosi liczne korzyści.

  • Kupowanie energii elektrycznej po zmiennej cenie to rozwiązanie, które może przynieść firmom znaczące oszczędności. Ten model zakupu opiera się na notowaniach Towarowej Giełdy Energii co oznacza, że cena energii zmienia się w zależności od podaży i popytu. Dla przedsiębiorstw jest to szansa na skorzystanie z chwilowo niższych stawek, ale także ryzyko wyższych kosztów w okresach zwiększonego zapotrzebowania.

  • Z radością informujemy, że broker energii Elektrum został oficjalnie członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie. To ważny krok w rozwoju naszej firmy, który otwiera przed nami nowe możliwości współpracy, wymiany doświadczeń i aktywnego uczestnictwa w rozwoju gospodarczym regionu.

  • Zakup energii dla przedsiębiorstwa to proces, który wymaga dokładnej analizy i przemyślanych decyzji. Niestety, wiele firm popełnia błędy, które mogą prowadzić do niepotrzebnych kosztów. Jakie pomyłki zdarzają się najczęściej? Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę podczas zmiany sprzedawcy energii? Odpowiadamy!

  • Jaki jest najskuteczniejszy sposób na obniżenie kosztów energii w firmie? – Zmiana sprzedawcy energii i podpisanie możliwie najkorzystniejszej umowy na zakup prądu. No właśnie – najkorzystniejszej. Jaką formę kontraktu oznacza to określenie?

    Na rynku energii dostępnych jest kilka opcji, a jedną z nich jest kilkuletnia umowa z gwarancją stałej ceny. Czy będzie to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Zapraszamy do lektury!

  • Minione 12 miesięcy roku 2024 było dla nas wyjątkowo intensywne, ale i bardzo owocne. W dużej mierze wynikało to ze zmian, jakie wydarzyły się na rynku energii, zmian ustawodawczych, ale i zmian w świadomości wielu przedsiębiorców. Co bardzo dobitnie potwierdzają choćby statystyki podawane przez Urząd Regulacji Energetyki, z których wynika, że do końca sierpnia 2024 podwoiła się liczba przedsiębiorców, którzy zmienili sprzedawcę w stosunku do całego roku 2023. My również to odczuwamy, poprzez ilość zapytań, spotkań czy liczbę zawieranych umów. Dlatego chcieliśmy w jak najszerszym stopniu edukować przedsiębiorców, docierać do nich różnymi kanałami poprzez udział w licznych wydarzeniach branżowych, prowadzenie szkoleń czy webinarów.

  • Rok 2025 zbliża się wielkimi krokami, a sytuacja na rynku energii elektrycznej w Polsce nadal pozostaje jednym z kluczowych tematów dla przedsiębiorców. W obliczu globalnych zmian klimatycznych, rosnących kosztów paliw kopalnych oraz transformacji energetycznej, prognozy na nadchodzące miesiące sugerują, że wiele firm będzie musiało zmierzyć się z wyzwaniami, jakich jeszcze kilka lat temu nie przewidywano.

  • Magazyny energii to urządzenia lub systemy służące do przechowywania energii elektrycznej, która może być wykorzystana w późniejszym czasie. Ich głównym zadaniem jest gromadzenie nadwyżek energii, np. z odnawialnych źródeł (jak fotowoltaika), i udostępnianie jej wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna, np. w czasie większego zapotrzebowania, awarii sieci czy w okresach, gdy energia z zewnętrznych źródeł jest droga. Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, czy jest to inwestycja, która może wesprzeć ich biznes. Warto zastanowić się nad wszystkimi korzyściami, które taka decyzje może nam przynieść.

  • Rynek energii elektrycznej w ostatnich latach przeszedł znaczące zmiany. Miały na to wpływ m. in. globalne wydarzenia, transformacja energetyczna oraz polityka klimatyczna. W obliczu tak dynamicznych przemian, wprowadzenie prognozowania cen energii do strategii zarządzania kosztami staje się dla firm nie tylko korzystne, ale często wręcz konieczne. Mądre planowanie wydatków może pomóc uniknąć przykrych i bardzo kosztownych niespodzianek w przyszłości.