Gram w zielone

Broker energii.
Czym zajmują się doradcy energetyczni i kto może skorzystać z ich usług?

Prawidłowe funkcjonowanie każdej firmy, niezależnie od jej wielkości, to zawsze składowa wielu decyzji.
W dobie kryzysu energetycznego, wysokiej inflacji i niepewnej sytuacji politycznej, przed przedsiębiorcami stają wybory trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Kiedy niektóre zagadnienia wymykają się naszym kwalifikacjom, warto wesprzeć się pomocą specjalisty. Tyczy się to szczególnie decyzji, które mogą w znaczący sposób oddziaływać na finanse firmy.

Jednym z tematów przysparzających przedsiębiorcom szczególne trudności bywa zakup energii elektrycznej i gazu.

Zakup energii dla firmy

Ceny energii znów stają się bardzo gorącym tematem.

Wraz z końcem roku przestaje obowiązywać ustawa, która zamrażała ceny energii dla firm.

Niepodpisanie umowy na zakup energii, wybór nieodpowiedniego sprzedawcy albo niedopasowanej do sposobu działania firmy taryfy, może wiązać się z ponoszeniem przez przedsiębiorców bardzo wysokich kosztów stałych.

Współczesny rynek oferuje niezwykle szeroki wybór metod zakupu energii.
Aby wybrać najkorzystniejsze dla firmy rozwiązanie, potrzebna jest fachowa wiedza oraz możliwość zastosowania różnego rodzaju produktów. Są one niezbędne do nakreślenia strategii zakupowej, dostosowanej do indywidualnych wymagań każdej organizacji.

Wsparciem dla przedsiębiorców w tym temacie są brokerzy energetyczni oraz firmy świadczące usługi doradcze w tym zakresie.

Broker energii i jego podstawowe usługi

Broker energii to firma, której podstawowym zadaniem jest doradzanie klientom w wyborze najkorzystniejszej oferty, negocjowanie umów z różnymi dostawcami, a co za tym idzie – zagwarantowanie klientowi optymalnych warunków umowy oraz najlepszych możliwych cen.

To jednak nie wszystko, co brokerzy mogą zaoferować swoim partnerom.

Na rynku możemy wyróżnić łódzką firmę Elektrum Group, niezależnego brokera energii, który proponuje swoim klientom usługi, których zakres znacząco wykracza poza podstawowe doradztwo.

Szeroki wachlarz usług to szansa na zmaksymalizowanie oszczędności

„Różnorodne produkty, które oferujemy swoim klientom, dają możliwość wielowymiarowego zoptymalizowania kosztów ponoszonych na rzecz energii w firmie” – mówi przedstawiciel Elektrum Group, dyrektor ds. rozwoju Waldemar Wagan.

Wśród standardowych usług, obok wsparcia przy wyborze odpowiedniego dla firmy sprzedawcy energii i sposobu jej zakupu, firma wymienia także takie produkty i usługi jak: optymalizacja kosztów przesyłu i dystrybucji w oparciu o przeprowadzony audyt, dopasowanie parametrów przyłącza, uniknięcie płacenia kar za moc bierną, monitorowanie zużycia mediów czy usługę DSR.
Specjaliści Elektrum zapewniają także pełen zakres obsługi w kwestii kontaktu z operatorami sieci dystrybucyjnej wszystkich czołowych dystrybutorów na rynku polskim: Energa, Tauron, PGE, Enea, E-ON.

Przedsiębiorcy z pomocą Elektrum Group mogą również realizować inwestycje w postaci instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii. Dla klientów korzystających ze wspomnianej usługi oraz tych, którzy posiadają już instalację fotowoltaiczną, firma oferuje także korzystne warunki odkupu nadwyżek wyprodukowanej energii.

Co zyskują klienci firmy Elektrum Group?

Skorzystanie z usług doświadczonego brokera to działanie, które może pozwolić na osiągnięcie bardzo dużych oszczędności zarówno małym firmom, jak i ogromnym przedsiębiorstwom.

Elektrum Group już od 13 lat współpracuje z polskimi firmami, które dzięki jej wsparciu obniżają swoje wydatki na rzecz energii nawet o 30-40% w skali roku.

Elektrum w swoim portfolio posiada kilka spółek obrotu, dzięki czemu ma dostęp do wielu produktów i metod zakupowych zarówno dla energii elektrycznej, jak i gazu ziemnego. To z kolei daje możliwość dopasowania najlepszej oferty i metody zakupu dla danego przedsiębiorstwa oraz zbudowania strategii zakupowej w perspektywie wielu lat.

Współpraca z brokerem, który kompleksowo opiekuje się swoim klientem w obszarze zakupu i zużycia energii, daje przedsiębiorcom nie tylko możliwość najkorzystniejszego zakontraktowania zakupu. Pozwala również na stałą kontrolę kosztów jej dystrybucji, która stanowi znaczącą część kosztów energii – aż ok. 40-45%.

„Wiele firmy doradczych czy spółek obrotu energią wraz z umową za zakup energii, oferuje swoim klientom dodatkowo płatną usługę, jaką jest audyt i optymalizacja kosztów dystrybucji.

Klienci Elektrum Group za taką usługę nie muszą płacić, gdyż jest ona wykonywana w ramach współpracy” – podkreśla pan Waldemar Wagan.

Doświadczony i utytułowany doradca

Wybierając firmę, której zaufamy w tak ważnej kwestii jak zakup energii, warto dokładnie sprawdzić pewność usługodawcy i opinie klientów. Możemy również pokusić się o przeanalizowanie osiągnięć firmy i zdobytych przez nią wyróżnień.

Firma Elektrum Group oprócz licznych referencji, które można odnaleźć na jej stronie internetowej, może pochwalić się tytułem Rzetelnej Firmy oraz nagrodą Zasłużony dla Polskiej Przedsiębiorczości 2022.

Sprawy takie jak zakup energii stanowią znaczącą część wydatków każdej firmy, dlatego decydując się na wsparcie brokera energii, bezpiecznie jest stawiać na godne zaufania firmy, mogące pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i sukcesami.