Energia

Spółki obrotu energią prześcigają się w tworzeniu różnorodnych ofert sprzedaży, niestety wybór złej metody może nieść konsekwencję droższego zakupu energii. Zrywanie umów nie jest korzystne dla przedsiębiorcy, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego rozwiązania. Dostępnymi opcjami są:

Doradztwo –
optymalizuj koszty energii

Mając na biurku kilka ofert od dostawców energii, nawet przy obecnym dostępie do informacji, analiza ich zajmie Ci zapewne kilkanaście godzin lub dni, a i tak nie będziesz miał pewności, że przedstawiona propozycja jest najkorzystniejsza dla Ciebie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości dynamicznie zmieniającego się rynku energii elektrycznej, doradcy Elektrum są w stanie tu i teraz odpowiedzieć na Twoje potrzeby i dostarczyć Ci energię, jaką potrzebujesz, mając na uwadze wysokość przyszłych rachunków za prąd.

Kontrakt gwarantujący niezmienność ceny na czas trwania umowy. 

Dzięki gwarancji ceny będziesz miał pewność, że koszt prądu nie wzrośnie przez cały czas trwania umowy, czyli nawet do 5 lat. Wybierzemy sprzedawcę, który najlepiej wpisze się w profil Twojej firmy.

Zależy Ci na „zielonej energii”? Żaden problem! Współpracujemy z firmami, które są w stanie dostarczać energię w 100% pochodzącą z OZE.

Zakup energii po cenach giełdowych.

Działamy na Towarowej Giełdzie Energii i możemy zakontraktować ceny energii w oparciu o rynek giełdowy poprzez różne mechanizmy. Dostępnymi rozwiązaniami są Rynek Dnia Następnego oraz Rynek Terminowy, OTF, pozwalający kupować energię w transzach rocznych, kwartalnych lub miesięcznych. Każde z tych rozwiązań zakłada kilka metod zakupu.

Kolejnym, mniej popularnym, wykorzystywanym głównie przez duże przedsiębiorstwa rynkiem jest RDB, czyli Rynek Dnia Bieżącego.

Inną możliwością jest RB – rynek bilansujący, działający w dość dużej korelacji z RDN, który zależnie od profilu zużycia energii dla danej firmy, może okazać się zarówno bardzo korzystnym, jak i niedopasowanym wyborem.

Istnieje również możliwość łączenia poszczególnych rynków w różnych konfiguracjach.
Powstaje wtedy tak zwany produkt hybrydowy, łączący najczęściej rynek terminowy z rynkiem dnia następnego RDN lub rynkiem bilansującym. Dostępnych opcji jest kilka, a wybór należy oprzeć na wielkości firmy i jej profilu zużycia.

Tak szeroki wachlarz możliwości daje bardzo wiele korzyści, ale niesie za sobą również zagrożenia. Jeśli chcesz mieć pewność, że sposób zakupu energii jest dopasowany do trybu funkcjonowania Twojej firmy, zaufaj specjalistom.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości branży, doradcy Elektrum pomogą Ci podjąć najkorzystniejsze decyzje. 
 


 

Zainteresowany?

Skorzystaj z naszych usług!